Nowość

Praktyczne problemy zarządzania. Wybrane prace słuchaczy 48. i 49. edycji PASB Executive MBA

Mielczarek B., Dobrowolska A. (red.)

Niniejsza książka jest piątą publikacją z cyklu „Biblioteka Szkoły Biznesu”, w której polscy menedżerowie – absolwenci 48. i 49. edycji Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu, Program Executive MBA prezentują wyniki własnych badań oraz rozwiązania realnych problemów, z którymi spotkali się w praktyce.

Bieżący numer jest kontynuacją tematyczną linii całego cyklu, w którym poruszane są istotne i aktualne dla każdego menedżera kwestie, takie jak analiza kosztów czy wyzwania zarządcze na poziomie operacyjnym. W publikacji pojawiają się również nowe, dotychczas nieuwzględniane tematy, jak na przykład przegląd polskich programów typu MBA wraz z krytycznym omówieniem kryteriów ich pozycjonowania w ogólnopolskich rankingach.

Książka jest skierowana do osób poszukujących informacji o zarządzaniu współczesnymi polskimi przedsiębiorstwami, przede wszystkim do menedżerów różnego szczebla. Zaprezentowane przypadki mogą być potraktowane jako zestaw dobrych praktyk z kilku odrębnych obszarów zarządzania oraz inspirować do wdrożenia własnych rozwiązań w przedsiębiorstwach. Niniejszą publikację można polecić także wykładowcom i studentom zarządzania jako zestaw case studies wspomagających proces kształcenia z przedmiotów kierunkowych.

Liczba stron: 140Format: 170 × 240 mmRok wydania: 2024
ISBN 978-83-7493-271-4